Neden “Paniksiz” ?

Ben bu siteyi açtıktan sonra insanlar bana neden diye sordular. Kısaca söylemek gerekirse; yazmak bana iyi geldi, yazılarımda kendi duygularımla yüzleştim, dile getirmeye utandığım korkularımı tanıdık-tanımadık herkese duyurdum. Bu benim için çok büyük bir cesaretti çünkü öncesinde değil duygularımı başkaları ile paylaşmak, panik atak olduğumu birisi anlayacak da benimle dalga geçecek diye ödüm kopuyordu.

Artık kendimi daha rahat ve özgür hissediyorum çünkü bu yazdıklarımdan sonra insanların geri dönüşlerinden anladım ki; benimle dalga geçmek beni yargılamak yerine, bana destek olmaya gönüllü, benim yanımda olan o kadar çok insan varmış ki…. Ayrıca etrafta ne kadar çok panik ataklı insan varmış onu da görmüş oldum. İşin garip tarafı aslında ben Panik Atak master derecesindeymişim, baya deneyimli bir panik ataklıyım yani anlayacağınız:) (Dile kolay 18-19 sene). Kars’tan bile bir panik ataklı beni bulup deneyimlerimden faydalandığını söylediğinde gerçekten çok mutlu oldum. Çünkü ben bu hastalığın başlarındayken neler olduğu ile ilgili en ufak bir fikrim bile yoktu ve çok tedirgindim. Şimdi benim gibi hastalığın başında ve tedirgin olan insanlar bana mesaj atınca aslında çözümün ne kadar kolay ve yakınlarımızda olduğunu söylediğimde seslerindeki, mesajlarındaki o umut bile beni çok mutlu ediyor:)

Benden daha deneyimli hastalar da yok değil, onların deneyimleri de bana çok iyi geliyor. Yani aslında iyi ki bu siteyi açmışım ve iyi ki bu kadar hassas ve duygulu diğer panik ataklı arkadaşlarımla tanışmışım:) Yazılarıma ve yaşadıklarıma destek verip, hep yanımda hissettiren yakınlarımdan da bahsetmeden geçemem. Sizlerin sayesinde, panik ataktan utanmak yerine, bir panik ataklı olarak toplumda utanmadan yer almak inanılmaz bir hafiflik:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s