Güven Ortamı Değişirken…

Panik Atak ve güven ortamı… Kendini güvende hissettiğin ortamdan ayrılmak insanı kaygılandırır ama beni kaygılandırmanın ötesinde ciddi anlamda bir paniğe sokuyor. Evimde çok huzurluyum, tanıdık ortam, tanıdık komşular, bildik eşyalar… Bu günlerde garip bir ruh halindeyim çünkü taşınıyorum. Bazen içim kıpır kıpır, heyecanlıyım ama bazen (özellikle geceleri yatağa yatınca) kalbim küt küt atmaya başlıyor, sanki orada bu kadar güvende olamayacakmışım gibi hissediyorum.

Orta okul zamanında bir arkadaşımda kalmak için annemden izin alırdım. İzin verdikten sonra çok mutlu olurdum, akşam arkadaşımla neler yapacağımızı planlardık, her şey çok güzel geçerdi, ta ki hava kararıp ortalık sessizleşinceye kadar. İşte o zaman çok pişman olurdum evimde kalmadığım için, korkardım, bir türlü uykuya dalamazdım. Sanırım bugünlerde de buna benzer duygular yaşıyorum. Sabahları yeni evimin heyecanı oluyor içimde, akşam olup da yatağa girdiğimde o yabancı evde nasıl uyuyacağım korkusu beni deli ediyor.

2000 Yılında Ankara’ya taşındığımda bu duyguyu çok derin yaşamıştım çünkü bütün hayatımı bırakıp bambaşka bir şehirde yaşamaya başlamıştım. Ailem ve arkadaşlarım artık yanımda yoktu, benim eşyalarım yoktu, komşularımız, esnaf hepsi değişmişti. Sonu ciddi bir hüsran olmuştu, panik atak ile tanışmıştım. Sanırım bu kötü deneyimimden kalma korkularımın da şu anki duygularıma etkisi çok fazla.

1 hafta daha bu evimde kalacağım, eşyaları toparlamaya başladım, yeni başlangıçlar insana iyi gelir diye motive olmaya çalışıyorum. Bu sefer farklı olacak, inşallah hemen alışacağım ve bu yeni evim bana çok iyi gelecek. Fazla eşyalarımdan kurtulup, hayatımı biraz daha sadeleştirip, Hakan’la ve kızım Nehir’le yeni evimizde çok mutlu olacağız.

Puffffff inşallah, ah bu panik atak, onun yüzünden insan keyifle bir taşınamyor yani…..:)::)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s