Bende Bir Baba Var…

Bu zor dönemlerde babamın desteğini nasıl unuturum… Şimdi de babamdan bahsetme zamanı; sığınağım, limanım, desteğim, sabrını zorladığım, delirttiğim, ilk aşkım, alo acil hattım:)

Baba denince, mesafeli duruşuyla, her şeyden anneden aldığı bilgilerle haberdar olan adamlar gelir akla. İşte benim babam da aynen o adamlardandı. “Adamlardandı” diyorum çünkü benim panik atağım babamı da çok değiştirdi. Mesela benim babam bize “seni seviyorum” demeyi ben yaklaşık 18 yaşımdayken benden (Her gece yatarken babamı öptüğümde onu sevdiğimi söylerdim.) öğrendiğini söyler. Babam da her baba gibi çocukları için en iyisini isteyen bir babaydı ama sanırım babalar daha çok çocuklarının gelecekte rahat etmeleri için işin maddi kısmıyla ilgileniyor. Akşam yemeklerine yetişemeyen, çok çalışan, okul ve sosyal hayatımızla ilgilenmeye fırsatı olmayan babam, işinin iflasından hemen sonra (asla eyvah babam iflas etti demedim çünkü babam artık eve dönmüştü, daha çok bizimleydi.) benim panik ataklarım başladı. Önceleri babam anlam veremedi ve bu durumlarımı şımarıklık olarak gördü. Ne zaman ki annem onunla konuştu, babam da bu konuyu araştırmaya başladı, o zaman babamda taşlar yerine oturmaya ve davranışlarımı anlamlandırmaya başladı.
“Bir telefon kadar uzağında” tabiri tam babama göre, “alo baba” dediğimde, nerede olduğumu umursamadan hemen geldi. (Antalya ve Ankara dahil:)) Ben korktuğumda benden daha çok korktu, ben üzüldüğümde o kahroldu çünkü her şey beynimin içindeydi ve o müdahale edemiyordu. Tam anlamıyla çaresizliği yaşadı benimle. Ama o babaydı, güçlü olması lazımdı ve biliyorum onun için bu çok zor oldu.

Bu hastalıkta aile desteği ne kadar önemli anlatamam, sevildiğini ve birileri için önemli olduğunu bilmek gerçekten gücüne güç katıyor. Benim her zor anımda yanımda olan, iyi olacağıma benden çok inanan ve bu yola her şeyini koyan kendini adayan yüce gönüllü adam, seni çok seviyorum babammmmmm!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s