Yüzleşme…

Yıllar sonra insanın geçmişiyle karşılaşması bazen çok keyifli bazen de çok sarsıcı olabiliyor ama bence en kötüsü bu karşılaşmanın pişmanlık dolu olması… Bugün çooook eskilerden, yediğimizin-içtiğimizin ayrı gitmediği, sürekli birbirimizin evinde yatıp kalktığımız, çocukluk aşklarımızı konuşup, geceleri gizli gizli kapı önlerinden babalarımızın arabalarını kaçırdığımız, akşam ne giysek diye saatlerce dolabın önünde salak salak bakındığımız….. bir dostumla (maalesef eskide kalan) karşılaştım.

İnsan hatalarını kabul etmek istemediği zaman hep bir suçlu arar ve o suçlu nedense hep en yakınlarındakileri olur. Bende zamanında yaptığım hatalar ve o zamanki ruh halimden kaçmak ve onlara bir suçlu bulmak için en yakınımdakileri hedef aldım ve sonuç kaybedilen çok kıymetli dostluklar…

Evet gençtim, hatalar yaptım, gerek genetik yatkınlığım, gerekse o zaman hayatımda olan şeyler yüzünden ruh halim iyi değildi. Hataların telafisi olmuyor, yaşananlar geri sarılmıyor. O zaman tek çare kalıyor, kaçmak!!!! Tamam kaç salak Hande ama hatırlamamaya çalışarak kaç, unutarak kaç, hatalarını ve kendini kabul ederek kaç…. Ama hayatından dostlarını çıkartarak kaçma. o zamanlar en kolayı bana bu gelmişti. Lise bitmişti ve yeni bir başlangıç yapmak için süper bir zamanlamaydı. Ama o an öle büyük bir hata yaptım ki, o zamana kadar yanımda olan bana destek olan, dostum dediğim insanları hayatımdan çıkarttım. Yeni bir çevrem olsun, o zaman her şey düzelir dedim. Tabi öle olmadı, çünkü yine aynı Hande’ydim. Asıl kendimi değiştirmem gerektiğini çok sonra anladım ve onları kaybettiğimle kaldım.

Belki bu depresyon ve panik atak sürecinin benden aldığı en önemli şeylerden biri o dostluklarımdı. Keşkeler dolu bir dönemim var hayatımda ve bu döneme geri dönüp baktığımda tedavi arayışımın bu kadar uzun sürmesine ve etraftaki şarlatanlarla (alternatif tedavi yapanlar) ne kadar çok zaman kaybettiğime gerçekten çok üzülüyorum. Doğru adresi ne kadar çabuk bulursak, hayatımız da o kadar çabuk normal seyrine dönüyor. Geç olsa da sizi buldum Uzm. Dr Özlem Eker. Sağlığımı bana geri verdiniz:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s