Asansör korkusu…

Asansörden korkmayanlara bu yazdıklarım çok komik gelecektir eminim ama asansör korkusu olanlar beni çok iyi anlayacak. Bir çok klostrofobi sahibi insan var ve bunların bir çoğu asansörde kalmaktan korkar. Ama hem klostorofobin var hemde panik ataklıysan tadından yenmez:)

Yine o çılgın beynimiz iş başına geçiyor ve asansör önünde dururken inanılmaz felaket senaryoları yazıyor:) bir kere o senaryoda o asansörde kesinlikle kalınıyor, yada o asansörün ipi kopup düşülüyor. Ama bir de şu kısmı var, resimdeki gibi o asansör kalabalıksa kesin ara katta kalacak ve oksijensizlikten öleceğiz…

Şimdi gelelim benim kafamdaki çılgın senaryolara, benim derdim oksijensizlikten ölmek değil asla, çünkü bir insan benim gözümde oksijensiz yaşar ama aç kalırsa kesin ölür…… İlla da asansöre binmem gerekiyorsa çantamda kesin yiyecek bir şeyler olması lazım, yoksa asansörde kalınca (kesin kalacağım ya), açlıktan şekerim düşecek ve öleceğim.

Panik atağımın çok olduğu dönemlerde yanımda 5 öğünlük yemek olsa bile asla binemem o asansöre. Mesela bu asansör korkusu yüzünden arkadaşım Betül’ün düğünü 32. katta yapıldığı için katılamadım. Ama 12 kata kadar merdivenle çıkabiliyorum o ayrı. (denedim nefesim o kadarın yetiyor).

Şaka bir yana gerçekten bu durum insanı çok zorluyor, yüksek katlardaki davetlere katılamıyor ve seni evine çağıran arkadaşlarına ilk sorun kaçıncı katta oturuyorsun oluyor. Bunu yenmek için çok uğraştım, terapilerim devam ederken üzerine giderek baya bir yol katetmiştim ama işte bu bisiklete binmek gibi değil, bir süre kullanmayınca tekrar başa dönüyorsun.

Bu konuda bana verebileceğiniz tavsiyeler varsa çok sevinirim:) Sevgiyle kalın, fobik olmayanlar inşallah siz de bir süre asansörde kalın da bizi bir nebze daha iyi anlayın….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s