Ütüyü fişten çektim mi?

200475874-001

Bu belki de bir çoğumuzun başına gelmiştir. “Acaba ütüyü fişten çektim mi?” evet çok ütü yaptığım söylenemez ama benim de aklıma sıkça bu ve bunun gibi acabalar çok takılıyor.

Aslında, acaba fişten çektim mi diye düşünüp, sakince hatırlamaya çalışsam bence hayat daha kolay olur ama benim gibi aklında çeşitli felaket senaryoları yazanlar için inanın hayat çok zor. Mesela bir keresinde üniversitede okuyorken (Ankara’da okuyordum ve kirada oturuyordum), mecburen ütü yapıp, giyindim ve evden çıktım. Okula gittiğimde aklıma takıldı acaba ütüyü fişten çektim mi? Ahaaaaa sanırım çekmedim, ya çekmediysem, ev yanarsa hatta fark etmezler ve bütün apartman yanarsa, eyvah ev de kira, nasıl öderiz o parayı, zaten askeri bir sitede oturuyorum, beni içeri atarlar mı acaba?…….:))))) bu düşünceler bu şekilde kafamda büyüdü ve inanılmaz heyecanlı bir senaryoya dönüştü:( Ben de mecburen o derse girmedim ve eve gittim. Sonuç; tabi ki ütü fişte değil!!!!!!

Tamam kafamdaki senaryolar dışında sıkıntı yok, hepimizin başına gelebilir bu ama bu sebepten kaç kere eve döndüm hatırlamasam da bir çok dersten devamsızlıktan kalmama sebep olacak kadar oldu. (o kadar da deli değilim, hepsi ütü değildi, bunun farklı varyasyonları da vardı. çayın altını kapattım mı, sigarayı söndürdüm mü, doğal gazı kapattım mı?…..)

Offfff şimdi düşündüm de baya heyecanlı bir hayatım var:)

Doktorumla yaptığımız çalışmalarda bana dedi ki; bu tür durumlarda kendine bir hatırlatıcı seç, mesela ütüyü fişten çekerken yüzüğümü ters çeviriyorum, daha sonra aklıma geldiğinde yüzüğüme bakıp her şeyin kontrol altında olduğundan emin oluyorum. Bence denemelisiniz. Çok işe yarıyor. En azından kafanızdan felaket senaryoları yazıp yeni bir panik atak yaşamıyorsunuz:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s